Papieska Unia Misyjna

Papieska Unia Misyjna

Wiele jest dobra na świecie i szkoda, że tak mało o nim mówimy… Dlatego z tym większą radością dzielimy się świadectwem życia naszych PUM-owiczów – dorosłych osób, które świadomie zapragnęły zrobić coś na rzecz misji.

Dzisiaj przedstawiamy doktora Zbigniewa Kurpika, który wraz z małżonką i innymi bliskimi mu osobami od kilku lat wspiera misje polskich sióstr zakonnych w Ugandzie. Już 28 lutego lecą tam po raz kolejny – tym razem, aby otworzyć Centrum Diagnostyki Ultrasonograficznej im. Św. Siostry Faustyny.

Do tej pory, dzięki staraniom członków Fundacji Esapuri, założonej przez doktora Kurpika, udało się zbudować na tamtejszej misji boisko dla dzieci i młodzieży, przeprowadzić różne badania, szczególnie kobiet, a w planach, oprócz wspomnianego centrum, jest też projekt wsparcia stypendialnego dla dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie fundacji:

http://esapuri.org/

Esapuri w języku Ugandy znaczy RÓŻANIEC i o modlitwę różańcową prosił nas dr Kurpik. Zatem i my prosimy każdego, kto przeczyta te słowa, o choćby jedną tajemnicę różańca w intencji fundacji, działających w niej osób i misji w Ugandzie.

 

 

 

Informacja

Formacja

Zjednoczenie

Dołącz do PUM