Papieska Unia Misyjna

Papieska Unia Misyjna

Tegoroczne czuwanie na Jasnej Górze już za nami. Miło było się spotkać! Wysłuchaliśmy wykładów, był czas na modlitwę, na bycie razem... Zapraszamy do galerii gdzie można obejrzeć zdjęcia ze spotkania. W najbliższym numerze Lumen Gentium będzie można przeczytać wykłady wygłoszone przez naszych Księży Profesorów, a w odnośnikach poniżej znajdziecie (już niedługo...) teksty rozważań naszej adoracji i statystyki tegorocznego spotkania.

Więcej o naszym spotkaniu na stronie główniej Papieskich Dzieł Misyjnych.

Czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej 2017

 

Z radością prezentujemy najnowszą książkę naszego wydawnictwa, która powinna zainteresować szczególnie członków Papieskiej Unii Misyjnej oraz wszystkich, którym sprawy misji są bliskie sercu. Autorem jest ks. Gianni Colzani, profesor misjologii, wieloletni wykładowca wielu włoskich uczelni. W niezwykle ciekawy i przystępny sposób przedstawia nam zagadnienie animacji i współpracy misyjnej. Tłumaczy różnice między tymi dwoma pojęciami, ukazuje zarys historyczny tematu, krótko charakteryzuje cztery poszczególne Papieskie Dzieła Misyjne, a wreszcie, jasno i wyraźnie pisze, co każdy z nas może zrobić dla animacji i współpracy misyjnej w swoim środowisku. Ukazuje misyjny wymiar kapłaństwa, życia konsekrowanego oraz stanu świeckiego. Ciekawe są również rozważania dwóch tekstów biblijnych: nawrócenie Korneliusza (Dz 10, 11) i listy do siedmiu Kościołów (Ap 2-3) przemyślane i ukazane w kluczu powołania misyjnego i misyjnej współpracy.

Zachęcamy do lektury tej niewielkiej książeczki, którą można nabyć za pośrednictwem naszego sklepu MISSIO, składając zamówienie telefonicznie lub internetowo.

 

 Zachęcamy do obejrzenia nowego filmiku mówiącego o Papieskiej Unii Misyjnej. Tylko 9 minut oglądania, a wiele można się o nas dowiedzieć. Szczególnie w tym roku kiedy to obchodzimy 100 rocznicę założenia Dzieła warto poznać je z bliska i do nas dołączyć! Zapraszamy również do oglądania innych spotów i filmików przygotowanych przez Papieskie Dzieła Misyjne przy nieodzownej i kompetentnej współpracy naszego filmowca, pana Jana Sobierajskiego. Dziękujemy Janku!

 Papieska Unia Misyjna - film

 

 

Właśnie w tych październikowych dniach wspominamy szczególnie założenie Papieskiej Unii Misyjnej. 28 października Papież Benedykt XV wyraził swoją aprobatę dla przedstawionego mu wcześniej stowarzyszenia Unii Misyjnej Duchowieństwa. Podczas audiencji powiedział, że Dzieło to jest potrzebne w Kościele i wszyscy powinniśmy ożywiać w sobie ducha misyjnego. 31 października 1916 roku wysłano do Pawła Manna list zawierający papieską aprobatę. I choć w oficjalnych dokumentach Stolicy Apostolskiej pojawi się on dopiero w styczniu 1917 roku, to jednak od samego początku za dzień powstania Unii Misyjnej Duchowieństwa (dzisiaj Papieskiej Unii Misyjnej) uznajemy dzień 31 października. Zatem obchodzimy w tym roku 100 lat naszego istnienia! Z tej okazji zachęcamy do poznawania osoby bł. Pawła Manny i włączenia się w działalność Unii!

Informacja

Formacja

Zjednoczenie

Dołącz do PUM