Papieska Unia Misyjna

Papieska Unia Misyjna

Z radością prezentujemy najnowszą książkę naszego wydawnictwa, która powinna zainteresować szczególnie członków Papieskiej Unii Misyjnej oraz wszystkich, którym sprawy misji są bliskie sercu. Autorem jest ks. Gianni Colzani, profesor misjologii, wieloletni wykładowca wielu włoskich uczelni. W niezwykle ciekawy i przystępny sposób przedstawia nam zagadnienie animacji i współpracy misyjnej. Tłumaczy różnice między tymi dwoma pojęciami, ukazuje zarys historyczny tematu, krótko charakteryzuje cztery poszczególne Papieskie Dzieła Misyjne, a wreszcie, jasno i wyraźnie pisze, co każdy z nas może zrobić dla animacji i współpracy misyjnej w swoim środowisku. Ukazuje misyjny wymiar kapłaństwa, życia konsekrowanego oraz stanu świeckiego. Ciekawe są również rozważania dwóch tekstów biblijnych: nawrócenie Korneliusza (Dz 10, 11) i listy do siedmiu Kościołów (Ap 2-3) przemyślane i ukazane w kluczu powołania misyjnego i misyjnej współpracy.

Zachęcamy do lektury tej niewielkiej książeczki, którą można nabyć za pośrednictwem naszego sklepu MISSIO, składając zamówienie telefonicznie lub internetowo.

 

Rozpoczął się październik. W tradycji Kościoła to miesiąc modlitwy różańcowej i miesiąc szczególnej pamięci o misjach i misjonarzach. Dobrze, że te dwie rzeczywistości się ze sobą łączą również w kalendarzu. Chyba nie trzeba nikomu przypominać, że ta sama osoba, świecka kobieta, Paulina Jaricot założyła zarówno Dzieło Rozkrzewiania Wiary jak i Żywy Różaniec. Więcej na ten temat można przeczytać na stronach Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o tych, którzy działają każdego dnia na "pierwszym froncie ewangelizacji". To dla nich i w ich intencji przeżywać będziemy 22 października kolejny Światowy Dzień Misyjny i cały następujący po nim Tydzień Misyjny. Pamiętajmy też, że wszyscy jesteśmy misjonarzami w swoich środowiskach. Mamy być świadkami Chrystusa wszędzie tam, gdzie dzisiaj Pan Bóg nas powołuje. Obudźmy się do misyjnego działania! Dobrego października!

 Zachęcamy do obejrzenia nowego filmiku mówiącego o Papieskiej Unii Misyjnej. Tylko 9 minut oglądania, a wiele można się o nas dowiedzieć. Szczególnie w tym roku kiedy to obchodzimy 100 rocznicę założenia Dzieła warto poznać je z bliska i do nas dołączyć! Zapraszamy również do oglądania innych spotów i filmików przygotowanych przez Papieskie Dzieła Misyjne przy nieodzownej i kompetentnej współpracy naszego filmowca, pana Jana Sobierajskiego. Dziękujemy Janku!

 Papieska Unia Misyjna - film

 

 

Z okazji 100 rocznicy założenia Papieskiej Unii Misyjnej udało nam się wydać nową książkę o bł. Pawle Mannie. To pierwsza tak obszerna publikacja w języku polskim.  Możemy w niej przeczytać nie tylko opis życia i działalności Błogosławionego, ale również jego własne słowa, którymi dokumentuje swoje powołanie i misję. Całość napisana jest w bardzo przystępnym języku i jest to naprawdę wciągająca lektura. Książkę można zamówić telefonicznie 22 536 90 33 lub przez sklepik Missio. Cena to 19 złotych.

Właśnie w tych październikowych dniach wspominamy szczególnie założenie Papieskiej Unii Misyjnej. 28 października Papież Benedykt XV wyraził swoją aprobatę dla przedstawionego mu wcześniej stowarzyszenia Unii Misyjnej Duchowieństwa. Podczas audiencji powiedział, że Dzieło to jest potrzebne w Kościele i wszyscy powinniśmy ożywiać w sobie ducha misyjnego. 31 października 1916 roku wysłano do Pawła Manna list zawierający papieską aprobatę. I choć w oficjalnych dokumentach Stolicy Apostolskiej pojawi się on dopiero w styczniu 1917 roku, to jednak od samego początku za dzień powstania Unii Misyjnej Duchowieństwa (dzisiaj Papieskiej Unii Misyjnej) uznajemy dzień 31 października. Zatem obchodzimy w tym roku 100 lat naszego istnienia! Z tej okazji zachęcamy do poznawania osoby bł. Pawła Manny i włączenia się w działalność Unii!

Informacja

Formacja

Zjednoczenie

Dołącz do PUM