Papieska Unia Misyjna

Papieska Unia Misyjna

W Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli 2 lutego bieżącego roku, Wyższe Seminarium Duchowne diecezji pelplińskiej miało szczególny powód do radości. Tego dnia kolejni klerycy dołączyli się do Papieskiej Unii Misyjnej, aby formować się w duchu misyjnym, szerzyć tego ducha pośród innych i wspierać misjonarzy swoją modlitwą i ofiarnym życiem.

Tego też dnia nowym prezesem Kleryckiego Koła Misyjnego został alumn Patryk Wyka.

Cieszymy się z Was, drodzy Bracia, i niech bł. Paweł Manna oręduje za Wami!

 

W dniach 25-27 stycznia 2018 roku o. Luca Bovio IMC, sekretarz krajowy Papieskiej Unii Misyjnej, przebywał na Ukrainie.

Podczas swojej wizyty uczestniczył w nabożeństwie ekumenicznym w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie, a w Brzuchowicach spotkał się z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Lwowskiej, a także ze studentami Instytutu Teologicznego. Mówił o misjach, opowiadał o tym, czym zajmuje się Papieska Unia Misyjna i dzielił się swoim doświadczeniem pracy w Afryce. Wyjaśniał także, w jaki sposób można wyjechać na misje i po co to robić,  a także wspominał, jak sam został misjonarzem.

Więcej na ten temat można przeczytać i posłuchać na stronie Katolickiego Radia Lwów:

 http://programkatolicki.org/jestesmy-kosciolem-misyjnym/

 

Z radością prezentujemy najnowszą książkę naszego wydawnictwa, która powinna zainteresować szczególnie członków Papieskiej Unii Misyjnej oraz wszystkich, którym sprawy misji są bliskie sercu. Autorem jest ks. Gianni Colzani, profesor misjologii, wieloletni wykładowca wielu włoskich uczelni. W niezwykle ciekawy i przystępny sposób przedstawia nam zagadnienie animacji i współpracy misyjnej. Tłumaczy różnice między tymi dwoma pojęciami, ukazuje zarys historyczny tematu, krótko charakteryzuje cztery poszczególne Papieskie Dzieła Misyjne, a wreszcie, jasno i wyraźnie pisze, co każdy z nas może zrobić dla animacji i współpracy misyjnej w swoim środowisku. Ukazuje misyjny wymiar kapłaństwa, życia konsekrowanego oraz stanu świeckiego. Ciekawe są również rozważania dwóch tekstów biblijnych: nawrócenie Korneliusza (Dz 10, 11) i listy do siedmiu Kościołów (Ap 2-3) przemyślane i ukazane w kluczu powołania misyjnego i misyjnej współpracy.

Zachęcamy do lektury tej niewielkiej książeczki, którą można nabyć za pośrednictwem naszego sklepu MISSIO, składając zamówienie telefonicznie lub internetowo.

 

 Zachęcamy do obejrzenia nowego filmiku mówiącego o Papieskiej Unii Misyjnej. Tylko 9 minut oglądania, a wiele można się o nas dowiedzieć. Szczególnie w tym roku kiedy to obchodzimy 100 rocznicę założenia Dzieła warto poznać je z bliska i do nas dołączyć! Zapraszamy również do oglądania innych spotów i filmików przygotowanych przez Papieskie Dzieła Misyjne przy nieodzownej i kompetentnej współpracy naszego filmowca, pana Jana Sobierajskiego. Dziękujemy Janku!

 

Informacja

Formacja

Zjednoczenie

Dołącz do PUM